Prosinec 2007

Připravte se na ...

16. prosince 2007 v 20:59 Na začátek
Korely si často oblíbí 2 nebo 3 místa, kde budou často sedávat a někdy i tato místa dokáží pěkně zdemolovat.Také se mimo okusování rostlin (dejte si pozor na jedovaté rostliny) připravte na okusování dokumentů ,knížek nebo tužek.Také bývá nepříjemné ,když se po chvilce co jste nechali korelu samotnou otřete do trusu a podobně.Všem těmto nepříjemnostem lze zabránit tím , že korelu nebudete nechávat samotnou v pokoji mimo klec bez dozoru.A myslím si ,že i přes tyhle malé nepříjemnosti radost ,kterou s korelou prožijete je dokonale smaže.


cimkoKorelaLorikNáš malý opravářTak čo Puky, bereš ako nové hniezdo, či hľadám ďalej?Tyčinky
zdroj fotek : http://www.parrotclub.sk/

Korela chocholatá

11. prosince 2007 v 7:07 | Helios |  Obecně

Korela Chocholatá (nimhicus holandicus)

Čeleď: Kakaduovití (Cacatuidae)
Podčeleď: Korely (Nymphicinae
Rod: Korela (Nymphicus)

Anglický název: Cockatiel
Německý název: Nymphensittich

Délka: 30 - 33 cm
Popis: hlava: čelo, tváře, chocholka a hrdlo žluté, vzadu šedá, na
vářích velká oranžová skvrna, oči: s hnědou duhovkou, zobák:
tmavě šedý, prsa a břicho: šedé, křídla: šedá, na okraji bílá, ocas
a nohy: šedé

Chov:
vhodný druh i pro začínající chovatele, vhodný i do malé klece
Výskyt: celá Austrálie a Tasmánie
Život v přírodě: žije nomádicky v párech nebo menších skupinkách, občas tvoří i hejna, v lesích, v travnatých savanách, v suchých křovinatých oblastech, v otevřené polopouštní krajině
Hnízdění: koloniálně v dutinách stromů, ve skalních a zemních děrách, v lidských stavbách, samice snáší 2-5 vajec, mláďata se líhnou za 19 dní a opouštějí hnízdo 35 dnů po vylíhnutí Potrava: směs zrnin, semena, nezralé klásky obilnin, proso, oves, ovoce, zelenina, zelené krmivo, větvičky k okusování
Hlas: zvukový soubor zde (491 kB)
Velikost kroužku: 5,5 mm
Délka života: cca. 20 let


Příznaky nemocí

10. prosince 2007 v 21:55 Nemoci
Každy ,který má svou korelu opravdu rád se obává toho ,že by mohla mít nějakou nemoc.Kromě toho, že můžete papouška vzít na kontrolu ,měli byste si všímat některých příznaků.Je sice pravda ,že korela patří mezi odolnější druhy papoušků,ale nic se nesmí podcenit!Tady vám proto uvedu nejčastější příznaky onemocnění korel:
 • Má zalepené,mokré či špinavé nosní dírky
 • Stavá se méně pohyblivým
 • Přijímá málo potravy a spíše hodně pije
 • Velmí rychle viditelně zhubne
 • Má matné či kalné oči
 • Má hlenovitý,vodnatý nebo bezbarvý trus
 • Má načepířené peří ,při sezení i poskakování schovává hlavu pod křídlo
 • Má znečištěné peří v okolí kloaky
 • Velmí krátce a rychle dýchá
 • Jindy bázlivý pták je najednou velmi krotký
 • Na bříchu či hrudi má nadměrné množství tuku
Pokoud se u vaší korely tyto příznaky objeví,i když si nejste na 100% jisti ,oddělte ptáka od ostatních a raději kontaktujte veterináře.

foto - vyšetřovací místnost - 2. pohled

mutace

2. prosince 2007 v 17:48 Mutace
Aby jste obrázek vyděli celý klikněte pravým tlačítkem a dejte zobrazit obrázek-
Obrázek “http://www.aves-korela.wz.cz/fotky/store.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Zdroj : www.aves-korela.wz.cz

Základní informace

1. prosince 2007 v 13:41 Ochočování
Pokud jste se rozhodli,že si koupíte korelu ,kterou chcete ochočit popřípadě naučit mluvit musíte si být jisti ,že to s ní vydržíte a dáte ji všechnu lásku.Protože tím ,že ji vytrhnete od sourozenců a rodičů Vás začne brát jako člena rodiny.Jestli jste si opravdu jisti ,mám tu pro Vás pár rad.

Častým problémem je ,že budoucí chovatelé nemají čas na počateční výchovu korely.I tenhle problém se dá vyřešit.V dnešní době existuje hodně chovatelů ,kteří se specializují na ochočování korel a poté korely přes inzerát v odborném tisku prodávají.Problémem je ,že takto odchovaní ptáci již jsou poměrně drazí.

Pokud si chcete ochočit korelku sami určitě se Vám to povede s těmito informacemi.Existuje mnoho způsobů ochočování.Já Vás seznámím alespoň se dvěma.

První spočívá v tom,že mládě vezmenete z hnízda dřiv než ho samo opustí.A poté ji uměle odchováte.Taková to metoda je vhodná pro ty co mají dost času a nějaké ty zkušenosti.

Druhým, o něco častějším způsobem je zakoupit mládě, které již nedávno hnízdo opustilo.Takovéto mládě je velice plaché , proto je nutné jej po přichodu domů nechat seznámit s prostředím.Až zpozorujete ,že již je mláďě klidnější můžete začít tím ,že mu přes klec budete podávat jeho oblíbené dobroty.Po nějakém čase se vaší ruky přestane bát.Potom pokračujte ,ale podávejte jí potravu otevřenou brankou klece.Když už si potravu i takhle s naprostou jistotou začne brát, můžete ji začit dávat před nohy ruku ,aby na ni mohla stoupnout.Tohle obvykle nějaklou dobu trvá ,ale určitě se Vám to podáři.Až už bude na vaši ruce uplně bez problémů a nebude ulétát můžete začit s drbáním apod.

A zapoměla jsem dodat ,že u všech kroků i třeba, když s ní zrovna nic neděláte na ni zřetelně mluvte slova ,které chcete aby se naučila

Ahojte ja som Viktor !Čimoheeej, aj ja cceeem...

Zdroj fotek :

zdroj videa:

Klec

1. prosince 2007 v 12:51 Na začátek
Na příchod nového člena Vaší rodiny by jste se nejdříve měli pořádně připravit.Asi za nejdůležitější věc by se dala považovat klec.Proto vám sem píšu pár rad jak vybrat tu správnou.

Kromě toho aby se líbila Vám by měla splňovat i jiná kritéria.Minimální velikost klece pro jednu korelu, kterou si chcete ochočit je výška 60cm X délka 80cm X šířka 60cm.Pro praktičnost si raději vybírejte klec s jednoduchým čtvercovým nebo obdelníkovým dnem.Velice praktické je i vysouvací dno,které Vám umožní jednoduché čištění klece.

Nezapomínejte ,že i korela by měla žít v hygienicky dobrých podmínkách.Proto je nutno čistit klec alespoň jednou týdně,denně čistit misky a napáječky a také nezapomenout jednou za čas ptákům vyměnit bidla.Než nová bidla ptákům dáte nazpoměňte je omýt horkou vodou.Nejvhodnějši jsou z černého bezu ,vrby jívy,ovocných stromů atd.(Pozor ,aby strom nebyl jedovatý).

Nezapomeňte,že klec nesmí být v průvanu nebo na přímém slunci,měla by být na klidném místě a měla by být umístěná ve výši Vašich očí.

Kromě vhodné klece je nutno koupit i přepravní klec,která slouži k transportu korely na delší vzdálenosti.Ideální jsou dřevěné lakované z důvodu údržby a životnosti.
Obrázek “http://www.akva-exo.cz/obrazky/820-res.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://staj.ufonek.net/obrazky/obchudek/1580.jpegObrázek “http://staj.ufonek.net/obrazky/obchudek/1835.jpeg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.zoo-hobby.cz/obrazky/2752/klec-kulata-original.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://www.chovatelske-potreby-animalsdream.cz/obr/70775.jpegklietka Pukyho a Pištu

Zdroj fotek :

Krmení

1. prosince 2007 v 11:00 Krmení
Správná výživa ptáku je velice důležitá.Ovlivňuje jak zdraví korely tak i růst ,vývoj ,odolnost vůči nemocem ,ale i plodnost. Nezáleží pouze na množství podávané směsi ,ale hlavně na jeho složení ,kvalitě a pestrosti.Krmení by mělo být založeno na I.zrninách +II.zeleném krmivů +III.ovoci&zelenině
a také obohaceno o vitamíny ,minerály a krmivo živočišného původu.
Obrázek “http://www.akva-exo.cz/obrazky/2583.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.victorie.cz/images/zahlavi-rubrik/header_ovoce.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.mujmultimarket.cz/FotoCache/bigorig/DM88139.jpg” nelze zobrazit, protoe obsahuje chyby.Krotenie

Pití korel

1. prosince 2007 v 10:37 Pití
Podávat ptákům správné pití není vůbec náročné.Důležité,ale je aby měli každý den vodu čerstvou.Do vody jim můžete rozpustít vitamíny nebo minerály ,které jsou v porodeji ve zverimexech.Jednou za týden můžeme ptákům udělat i mírný neslazený bylinkový čaj, který má blahodárný vliv na korelí organismus.

Ptáci mohou pít z misky ,ale mnouhem častěji se používá automatická napáječka ,která stojí jen okolo 30Kč a je velice praktická.
Obrázek “http://profizoo.cz/eshop-images/images/orig/upload_2008_05_19_16_44_09_48319239550b9_84560799.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Napáječka FPI 4556 - Kliknutím na obrázek zavřete Napáječka CRISTAL 4554 - Kliknutím na obrázek zavřeteObrázek “http://profizoo.cz/eshop-images/images/orig/upload_2008_05_19_16_44_12_4831923c222f3_84564713.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Napáječka UNIX 4552 mix (L110) - Kliknutím na obrázek zavřete
zdroje fotek :profi zoo + zoo-hobby

Moje korelka - Filípek

1. prosince 2007 v 10:25 Moje korela
Tohle je moje korelka, a taky můj nejlepší zvířecí kamarád.
Jmenuje se Filípek a je mu 15let.Je to takové zlatíčko,které vždy příjde skloní hlavičku a čeká až ho podrbu.Vždy mu to výjde ,protože těm jeho krásným očičkám se nedá odolat!
Kromě drbání má taky hrozně rád hraní s knížkami ,krabičkami a schování se do novin .Rád se taky dívá do zrcátka a jí včechno co jím já.Zkrátka je jako človíček.