Květen 2008

stručný popis klece s fotkama a odkazy

26. května 2008 v 20:02 Klec
Na zem Klece je nejvhodnější dát noviny a na ně písek.
To nejzákladnější je samozdřejmě miska na Zrní
Důležitou součástí vybavení Klece je Pitko ,které je mnohem
praktičtější než miska.
Písek ( grit ) je velmi důležítý , orotože pomáhá korelám v
trávení
věci na okousávání jsou pro korely i zdrojem zábavy a dobře jeto
zeměstná
HRY jsou pro korely důležité ,aby se jejich život nestal nudný,

Klec obecně

26. května 2008 v 19:34 Klec
Na příchod nového člena vaší rodiny byste se nejdříve měli pořádně připravit.Asi za nejdůležitější věc by se dala považovat klec.Proto vám sem píšu pár rad jak vybrat tu správnou.

Kromě toho,aby se líbila vám by měla splňovat i jiná kritéria.Minimální velikost klece pro jednu korelu ,kterou si chcete ochočit je výška 60cm X délka 80cm X šířka 60cm.

Nezapomínejte ,že i Korela by měla žít v hygienicky dobrých podmínkách.Proto je nutno čistit klec alespoň jednou týdně,denné čistit misky a napáječky a také nezapomenout jednou za čas ptákům vyměnit bidla.Než nová bidla ptákům dáte nazpoměňte je omýt horkou vodou.Nejvhodnějši bidla jsou z černého bezu, vrby jívy nebo ovocného stromu.To ale neznamená ,že nemůžete použit z jiného stromu (jen pozor ,aby nebyl jedovatý). Nezapomeňte ,že klec nesmí být v průvanu nebo na přímém slunci. Měla by být na klidném místě a měla by být umístěná ve výši vašich očí.

Kromě vhodné klece je nutno koupit i přepravní klec,která slouži k transportu korely na delší vzdálenosti.Ideální jsou dřevěné lakované z důvodu údržby a životnosti.
Obrázek “http://www.akva-exo.cz/obrazky/820-res.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://staj.ufonek.net/obrazky/obchudek/1580.jpegObrázek “http://staj.ufonek.net/obrazky/obchudek/1835.jpeg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.zoo-hobby.cz/obrazky/2752/klec-kulata-original.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://www.chovatelske-potreby-animalsdream.cz/obr/70775.jpegklietka Pukyho a Pištu


Ankena III

19. května 2008 v 19:23 ankety

Tak ... z této ankety se dozvíme jak je to s učenlivostí korel :-)bavíme se u jídla

17. května 2008 v 11:42 Krmení
Korelu můžete zabavit i tím , že jí dáte do klece celý klas ,aby si ho mohla vyzobávat.Většinou je zaujme klas žlutého či červeného prosa, pšenice apod.Také jim můžete dát celou slunečnici. Někdy mé korelce dávam i rozlousknutý oříšek ,ve kterém je část jádýrka.(Ty jsou ale hodně tučné ,takže ne moc často ,jen jako pochoutku a spestření stravy). Jako další můžete korelám do klece umístit kukuřičný klas.Ve zverimexech jsou různé tyčinky ,placičky,zvonečky ,srdíčka apod., které korely rády ozobují!
KorelaKorelaKrotenieMmmmm brokolicamňamikyyyy
Zdroj fotek :http://www.parrotclub.sk/

Vyrábíme hračky sami a jednoduše

1. května 2008 v 19:55 Zábava
Pokud chceme svým opeřeným kamarádům udělat radost novou hračkou nemusíme nutně navštívit zverimex.Pěknou hračku můžeme docela jednoduše vyrobit sami.
Papírový domeček
To nejjednodušší co můžeme udělat je kolíčkem připnout noviny tak ,aby se pod ně mohla korela schovat.Je to opravdu jedoduché a u mé korely tento primitivní domeček získal velký úspěch. Noviny by ale měly být jen černobílé.
Navlékáme
Korely jsou velmi "zručné" a hravé ,proto pro ně může být velmi zábavnou hračkou nějaký předmět navlečený na provázek . Použít můžeme např.Korálky, mušle,plastové zátky , kroužky z různých materiálů apod.Ty potom zavěsíme svisle(korela do nich bude strakat a houpat se na nich ) nebo vodorovně(bude předměty posouvat).
Pleteme
Pokud umíte plést například z bužírek,drhat apod.(KDO NEUMÍ NÁVOD KLIKNUTÍM NA ODKAZ ) můžeme jednoduše opeřencům vytvořit zajímavé hračky.Jako materiál použijeme nějaký tlustější provaz(měl by být přírodní a neměly by se ptákům do něho moci zaseknout drápky).Plést můžeme:
  1. Hodně dlouhý provaz nahoře ho zpojit a vznikne z toho kruh ,který můžeme použít jako houpačku či bydílko.
  2. V pletením do provazu kratších provázků nebo dřívek může vzniknou žebřík.

A určitě vymyslíte spoustu daších využití ....Obrázek “http://www.ara.cz/hracky.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.akva-exo.cz/obrazky/1669-res.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.parrotclub.sk/upload/uploadFiles/DSCN3270.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Zdroj fotek :http://www.parrotclub.sk/ + Google.cz

Osvěžující sprcha

1. května 2008 v 11:06 Hygiena
Ne všechny korely budou nadšené z koupelničky a tuto možnost využijí.To ale neznamená ,že by se neměli koupat.Takovéto korely se mohou raději osvěžit pod rozprašovačem ,vykoupat se mezi vlhkými listy apod.

Koupání

1. května 2008 v 10:09 Hygiena
Hodně korel rádo uvítá možnost vykoupání se ve vodě.Kromě toho ,že takovéto cákání může být ohromně zábavné jak pro Vás , tak i pro roztomilého opeřence ,je i důležitou součástí péče o peří a také celkový zdravotní stav opeřeného kamaráda. Na koupání jsou nejvhodnější plastové koupelničky ,které se zavěšují na dvířka klece. Můžete je zakoupit v odpovídající velikosti ve zverimexech okolo 250kč. Jednodušší napodobeninou takovéto koupelničky je miska postavená na zemi klece ,ale u tohoto způsobu vytvoření koupelničky je důležité, aby ptáci nemohli misku znečistit,protože z ní velmi často i pijí! Někteří ptáci využijí ke koupání i například tekoucí vodu ve dřezu apod.

KOUPELNIČKY:

http://www.exo-eko.cz/Administrace/Images/Zbozi/5354/velky-obrazek.jpg
http://www.exo-eko.cz/Administrace/Images/Zbozi/5678/velky-obrazek.jpg
http://www.exo-eko.cz/Administrace/Images/Zbozi/5675/velky-obrazek.jpg